Problémy moderních plastových oken

Plastová okna mají beze sporu spoustu výhod. Jejich údržba je snadná, mají skvělé izolační vlastnosti a poměrně nízké pořizovací náklady. Avšak právě jejich izolační vlastnosti mohou nechtěně způsobit zhoršení klimatu v domácnosti.

Obálka mnoha bytových a rodinných domů byla v posledních letech zateplena ruku v ruce s výměnou původních dřevěných oken za plastová. Tato akce nemusela být dobře promyšlena a za následek mohla mít narušení výměny vzduchu v místnostech. Okna se začala potit, nadměrná vlhkost stoupla a začala se tvořit plíseň, zejména v zimních měsících.

Níže proto uvádíme, jaké následky mohou způsobit (a dle zkušeností reálně způsobují) plastová okna v mnoha domácnostech.

Co mohou způsobit zavřená okna?

plisen-v-byte

Plíseň na zdi

Plísně a houby jsou zdraví škodlivé. Houbové výtrusy vedou k alergickému kašli, bronchitidě, bolestem hlavy, nevolnosti a dalším nepříjemným pocitům.

nadmerna-vlhkost-v-loznici

Rosení oken

Kondenzace na oknech neboli pocení oken je první známkou zhoršení domácího mikroklimatu. Zvýšená vlhkost podporuje šíření hub, bakterií a plísní. Příčina je skryta ve špatném větrání. 

vydychany-vzduch-v-mistnosti

Těžký vzduch v bytě

Zavřená okna vedou ke zvýšení množství oxidu uhličitého CO2 v místnosti. Mezi hlavní příznaky nedostatku kyslíku patří: bolest hlavy, kašel, zánět sliznic, exacerbace alergií, apatie, rychlá podrážděnost, deprese, nespavost.

Co mohou způsobit otevřená okna?

pruvan-v-byte

Průvan v bytě

Otevřená okna umožňují větru, aby s sebou vzal teplý vzduch. Průvan může vést k nachlazení, angině, různým onemocněním dýchacích cest, zánětu míchy, svalů, uší a ledvin.

zima-v-byte

Únik tepla

Při větrání vždy dochází k tepelným ztrátám. Při otevřených oknech uniká teplo desetkrát rychleji.

hluk

Hluk z ulice

Jedním z hlavních stresorů je hluk. Otevřená okna zcela přenášejí nepříjemné zvuky města, a to zejména v nočních hodinách.

Větrací klapky Air-Box® tyto problémy řeší!

text

Zdraví

Čerstvý vzduch snižuje výskyt alergických reakcí a jiných onemocnění. Z lékařského hlediska je systém Air-Box® ideální pro malé děti, seniory, alergiky a astma.

komfort-vs-nadmerna-vlhkost

Komfortní podmínky

Tam, kde snadno dýcháte, jste ostražití, aktivní, zdraví a šťastní. Zbavením se dusného vzduchu a průvanu vytváří člověk příznivé mikroklima a pohodlné podmínky pro život a práci ve svém domě nebo kanceláři. Větrací systém Air-Box® umožňuje jednoduše regulovat přívod vzduchu při zavřeném oknu a zachování všech výhod vzduchotěsných oken.

Úspora energie

Větrací systémy Air-Box ® vám pomáhá snížit tepelné ztráty. Tato nejmodernější ventilační metoda plně splňuje nové standardy energetické účinnosti evropských budov a významně tak přispívá k úspoře energie a ekonomiky vašeho domu jako celku.